Pięciu nastolatków w wieku od 13 do 18 lat w Kołobrzegu w godzinach okołopołudniowych jeździło na rowerach po dzielnicy uzdrowiskowej. Na przestrzeni dwóch dni ukradli sposobem “na wyrwę” dwie torebki.

Torebki należały do starszych kobiet, które spacerowały aleją nadmorską i promenadą. Policja apeluje do wszystkich by być czujnym.

Sprawą zajęli się, kołobrzescy kryminalni. Wyznaczyli sobie podejrzanych i parę dni po kradzieżach zatrzymano ich w pasie nadmorskim. Zatrzymani wskazali, gdzie wyrzucili torebki. Policjantom udało się bez problemu odnaleźć torebki w miejscach wskazanych przez zatrzymanych. Jak można było się spodziewać nie było już w nich pieniędzy. Część skradzionego mienia udało się odzyskać – mówi Tomasz Kwaśnik, rzecznik kołobrzeskiej komendy policji.

Kryminalni ustalili, że grupa nastolatków przygotowywała się już do następnej kradzieży. 18-latkowi zostały przedstawione zarzuty kradzieży. Czterech pozostałych odpowie przed Sądem rodzinnym.

Niedługo po tych wydarzeniach doszło, do kolejnego zdarzenia. Starszej pani idącej ulicą Rafińskiego, w dzielnicy uzdrowiskowej wyrwano torebkę.

Rzecznik komendy policji przypomina, aby torebkę nosić na długim pasku przewieszoną na skos. Wtedy złodziej zrezygnuje, gdyż ciężko będzie mu wyrwać torebkę.

Wakacje, to także czas w którym często kradzione są rowery. Należy pamiętać, aby nie zostawiać ich w niepewnych miejscach i zawsze zabezpieczać rower przed naszym odejściem. Powinniśmy także zawsze przypinać ramę roweru, a nie koło, co utrudni kradzież, ponieważ było już dużo przypadków kradzieży po odkręceniu koła.
Jeśli wypoczywamy poza domem, pamiętajmy, aby zawsze zamykać drzwi na klucz, a także okna, nawet jeśli mieszkamy na piętrze – ostrzega rzecznik.

Kołobrzeska policja miała już do czynienia ze złodziejem chodzących po balkonach nawet na 4 piętrze. Dlatego nie powinniśmy zostawiać wartościowych rzeczy blisko okna. W samochodzie także nie zostawiajmy cennych rzeczy, np. komputera, aparatu, czy telefonu. Najlepiej je schować, albo zabrać ze sobą. Bardzo ważne rzeczy i duże sumy pieniędzy zostawiajmy w hotelowym depozycie. – przypomina Tomasz Kwaśnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj